Info o kandydacie

Urodzony 14.09.1963 r. w Ustrzykach Dolnych. Absolwent Technikum Drogowo-Geodezyjnego w Jarosławiu i WSP w Krakowie, kierunek Geografia. Ukończył studia podyplomowe z zakresu: doradztwa zawodowego, organizacji pomocy społecznej, zamówień publicznych, administracji i zarządzania oraz kurs (200 godzin) – audyt i kontrola finansowa.

W latach 1983-1998 nauczyciel bieszczadzkich szkół, a następnie dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Moczarach. Od 2001 roku twórca i Dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Ustrzykach Dolnych.

Przewodniczący Rady Powiatu Bieszczadzkiego (PiS), Członek Zarządu Okręgowego PiS okręg nr 22 – Krosno.

Od 15 lat koordynator współpracy transgranicznej, mającej na celu niesienie profesjonalnej pomocy osobom niepełnosprawnym ze Słowacji, Ukrainy i Polski.

Inicjator i organizator wielu cyklicznych działań na rzecz osób niepełnosprawnych, które na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń w województwie podkarpackim oraz w wymiarze międzynarodowym, takich jak: Międzynarodowe Zawody Pływackie, Międzynarodowa Wigilia oraz współorganizator Bieszczadzkiego Dnia Osób Niepełnosprawnych, Bieszczadzkiego Balu Karnawałowego i innych.

Od dwudziestu lat członek Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Chrystiana”.

Do najważniejszych odznaczeń i wyróżnień zalicza:

– złoty medal za długoletnią pracę od Prezydenta RP otrzymaną z rąk Wojewody Pani Ewy Leniart (06.06.2017 r.);

– honorową odznakę „Primus in Agendo”- przyznaną przez Minister Rodziny i Polityki Społecznej Panią Elżbietę Rafalską (11.09.2018 r.).

W 2018 r. ukończył 25 Szkołę Liderów Politycznych:

http://www.szkola-liderow.pl/rekrutacja25slp/

http://www.szkola-liderow.pl/szkola-liderow-politycznych/

W wolnym czasie gra w piłkę nożną, tenisa stołowego, jeździ na rowerze i nartach biegowych. Lubi śpiew, taniec, coś ugotować i upiec.